Правила поведінки здобувачів освіти
КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради»
1. Загальні правила.
1.1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України в сфері освіти.
1.2. Учні школи старанно навчаються, зразково поводяться, беруть участь у суспільному, громадському житті навчального закладу, не уникають суспільно корисної праці, дбають про чистоту та порядок на території школи, турбуються про збереження шкільного майна, енергоносіїв, тепла та водних ресурсів, прибирає за собою.
1.3. У приміщенні навчального закладу необхідно дотримуватися порядку, розмовляти спокійно, не створювати конфліктні ситуації, не принижувати гідності усіх членів освітнього процесу, учні поводяться ввічливо, піклуються про молодших школярів. Цькування, бійки, сварки, залякування, лихослів’я, приниження гідності є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.
1.4. Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, зокрема ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам, стороннім предметам (або таким, що не використовуються під час навчального процесу).
1.5. Школяр вітається з працівниками школи, батьками та іншими дорослими, чемно поводиться з усіма учасниками освітнього процесу, не бере без дозволу чужі речі.
1.6. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу класного керівника, чергового адміністратора або медичного працівника (попередньо узгодивши з батьками).
2. Поведінка учня на заняттях.
2.1. До школи учень приходить з усіма потрібними підручниками, зошитами, та письмовим приладдям, старанно виконує домашні завдання.
2.2. Після першого дзвінка учень займає своє робоче місце у класній кімнаті (визначене класним керівником), тримає його у чистоті та порядку.
2.3. При вході вчителя чи будь-якого дорослого, що увійшов до класу учні встають на знак вітання.
2.4. За партою учні сидять рівно, уважно слухають пояснення вчителя та відповіді учнів, не відвертаючи увагу інших учнів чи вчителя від уроку.
2.5. Ставити запитання або давати відповідь вчителю потрібно чітко і тактовно, не перебиваючи інших, не поспішаючи, підійнявши руку.
2.6. Під час уроку учень дотримується самодисципліни, не принижує гідності своєї і гідності інших людей, не виправляє відповіді однокласників без дозволу вчителя, не підказує, не створює галас.
2.7. Мобільним телефоном та засобами зчитування інформації під час уроку учень користується з дозволу учителя.
2.8. На уроках фізичної культури, заняттях у шкільній майстерні мати на собі відповідний одяг та взуття, що вимагається під час уроку.
2.9. Виходити із класу необхідно з дозволу вчителя, або після дзвінка з уроку спокійно, не штовхаючись, бути обережним у дверях.
3. Поведінка учня до початку уроку, на перервах і після закінчення занять.
3.1. Учень приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять (в чистий та охайний, має чисте змінне взуття), займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя для уроку.
3.2. У класі на перерві залишаються тільки чергові учні, які провітрюють кімнату, готують кабінет до уроку.
3.3. На коридорах та сходах дотримуватися правого боку, уникати скупчення, небезпечної поведінки та ігор, що можуть нашкодити своєму здоров᾽ю чи оточуючих.
4. Поведінка учнів у їдальні.
4.1. У шкільній їдальні учні знаходяться знявши верхній одяг, слухаючись працівників їдальні та чергових, дотримуються черги та культури харчування.
4.2. Розмовляти під час їжі слід тихо, поївши – прибрати посуд, дотримуватися гарних манер, поводитися гідно.